Techniki masażu w klasie dietetyka i fitness


W dniu 30.11.2017 r. klasa 1lb LO – dietetyka i fitness uczestniczyła w warsztatach dydaktycznych z technik masażu na terenie Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Uczestniczy zajęć zapoznali się z masażem klasycznym który polega na oddziaływaniu bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu, co przyczynia się do poprawy psychofizycznej Pacjenta. Masaż klasyczny w zależności od potrzeb Pacjenta może spełniać różne role: leczyć, relaksować lub wspomagać odchudzanie. Wykonywany jest całościowo lub segmentarnie, stanowi podstawę dla innych rodzajów masaży. Standardowo wykonywane są techniki: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, głaskanie końcowe. Zajęcia prowadził wraz z studentami Karol Wiśniewski wykładowca i pracownik Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności