Ruszyła rekrutacja do projektu numer

2024-1-PL01-KA122-VET-000214504

Ruszyła rekrutacja do projektu „Mobilni Zawodowcy z Zespołu Szkół Nr 3 w Piasecznie” o numerze 2024-1-PL01-KA122-VET-000214504, realizowanego w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Projekt zakłada wyjazd 30 uczniów Zespołu Szkół Nr 3 im. Cecylii Plater – Zyberkówny w Piasecznie, wraz z trzema nauczycielami, na staż zagraniczny do Włoch, wiosną 2025 roku. W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 30 uczniów klas II-V uczących się w zawodach technik weterynarz, technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu oraz technik hodowca koni, którzy zostaną wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokona Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą przedstawiciele szkoły. Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu będzie spełnienie warunków opisanych w regulaminie rekrutacji. Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w terminie 30.09.2024 – 14.10.2024 dla kierunków/zawodów mających odbyć staże zawodowe we Włoszech.  W załączeniu można znaleźć Regulamin rekrutacji oraz Formularz zgłoszeniowy, wskazujące szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji, a także procedury, które kandydaci powinni przejść celem zgłoszenia się do udziału w projekcie. Pozostałe informacje można uzyskać u koordynatora projektu.

#FunduszeEuropejskie

#Erasmus+

Formularz rekrutacji należy wydrukować i wypełnić samodzielnie. Następnie należy go złożyć do wychowawcy w celu uzyskania potwierdzenia osiągniętych wyników w nauce i  innych kryteriów rekrutacyjnych np. wolontariatów, konkursów itp. W części B wniosku w kryterium “Mniejsze szanse” należy wpisać informację o tym czy kandydat pochodzi z rodziny wielodzietnej/niepełnej, lub ewentualnie posiada niepełnosprawność, zamieszkuje na terenach wiejskich, lub czy rodzina pobiera zasiłek rodzinny czy też kandydat osiada inne orzeczenia. Każdą z tych informacji musi potwierdzić wychowawca po kontakcie z rodzicami lub na podstawie przedstawionych przez ucznia dokumentów.

Rekrutacja rozpoczyna się 30.09. i potrwa do 14.10.2024. Wypełnione i zweryfikowane przez wychowawców dokumenty  należy składać do pokoju nr 11.

REGULAMIN REKRUTACJI

FORMULARZ REKRUTACJI