Kurs ratownictwa drogowego


W dniach 22.11-23.11.2017 r odbyły się zajęcia praktyczne w klasach 1lc, 2lc LO-służb ratowniczych  z zakresu pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych Kurs był dla wszystkich użytkowników ruchu kołowego, począwszy od rowerzystów po kierowców zawodowych. Nie zapominajmy, że każdy z nas może być świadkiem wypadku komunikacyjnego.Zajęcia praktyczne odbywały się w większości na zewnątrz z wykorzystaniem samochodów. Zależało nam żeby w sytuacji zagrożenia uczestnicy zachowywali  zimną krew i wiedzieli jak udzielić pierwszej pomocy.Pozoracje odtwarzały realnie urazy, jakie mogą  wystąpić podczas wypadku. Główny nacisk położony był  na urazy głowy i kręgosłupa. Program kursu obejmował:

  1. Aspekty prawne pierwszej pomocy
  2. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia w wypadkach komunikacyjnych
  3. Ocena stanu poszkodowanego będącego w samochodzie
  4. Ocena stanu poszkodowanego motocyklisty i rowerzysty
  5. Urazy głowy i kręgosłupa
  6. Ewakuacja
  7. Wyposażenie apteczki samochodowej
  8. Wstrząs
  9. Postępowanie w przypadku najczęściej spotykanych urazów
  10. Zasady udzielania pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności