Akademia Dietetyki Sportowej


W dniach 29-31 stycznia 2018 w ramach współpracy, Akademia Dietetyki Sportowej edukowała naszych licealistów klasy dietetyki i fitness – 1lb, 2lb, 2ld Szkolenie odbyło się w ramach kontynuacji działań edukacyjnych pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym a Akademią Dietetyki Sportowej . Był to czas przeznaczony na zajęcia dydaktyczne zakresu dietetyki sportowej . Klasa pierwsza realizowała materiał dydaktyczny w zakresie podstaw żywienia osób aktywnych fizycznie, a klasy drugie zajmowały się praktycznym uwarunkowaniem diety oraz sylwetki osób aktywnych fizycznie.Zajęcia szkoleniowe prowadził Łukasz Jaśkiewiecz kierownik ADS, doktorant w Zakładzie Biochemii na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Dietetyk sportowy, były kolarz i biegacz średniodystansowy łączący kwestie naukowe z praktyką zawodniczą.Inicjator działań PTDS (Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej) w 2015 r. Współtwórca projektu Dietetyka Sportowa. Członek organizacji PINES (Professionals in Nutrition for Exercise and Sport). Współpracuje z osobami na różnym stopniu zaawansowania – od rekreacji po sport wysoko kwalifikowany. Zainteresowania: lekka atletyka, kolarstwo, triathlon, zespołowe gry sportowe. Dziękujemy za szkolenie naszych uczniów i zapraszamy ponownie do nas. Dla aktywnych uczestników szkolenia zostały rozlosowane nagrody.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności