Wyjazd studyjny do pieczarkarni

Wyjazd studyjny do pieczarkarni

23 kwietnia 2018 r. uczniowie naszego Technikum Nr 3 wzięli udział w wycieczce zawodowej do pieczarkarni Pana Mirosława Jachimowicza w Wierzbnie w ramach Projektu UE „Atrakcyjni na rynku pracy”.
Na miejscu przywitał nas i oprowadzał niezwykle gościnny, sympatyczny i pełen pasji właściciel – Pan Mirosław Jachimowicz.
Właściciel pokazał nam i wyczerpująco omówił kolejne etapy produkcji pieczarki – od miejsca napełniania stołów podłożem, przez hale z rozwijającą się grzybnią, aż po hale gdzie zbierano pieczarki (kto chciał, mógł sobie samodzielnie wykręcić upatrzoną pieczarkę i ją zjeść). Zajrzeliśmy też do chłodni i do komputerowego “centrum sterowania”. Zwiedziliśmy też bardzo nowoczesny hotel dla pracowników (oczywiście o nazwie “Pod Pieczarką”).
Po zapoznaniu się z produkcją przyszedł czas na konsumpcję. Gościnny właściciel zaprosił nas na pyszną sałatkę … z pieczarek. Na pamiątkę każdy uczestnik dostał tajemniczą torebkę z pieczarkowymi gadżetami w środku.
Bardzo dziękujemy Panu Mirosławowi Jachimowiczowi za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas i wyczerpującą opowieść o produkcji pieczarki.
Więcej zdjęć w albumie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności