Sukces na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – wygrany indeks na uczelnię !

Sukces na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – wygrany indeks na uczelnię !

W dniach 7-8 czerwca 2018 na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyły się eliminacje centralne XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W czwartek uczniowie uczestniczący w zmaganiach rozwiązywali testy, które miały zweryfikować ich wiedzę. W piątek uczniowie zmagali się z zadaniem praktycznym. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci i finaliści OWiUR, zgodnie z komunikatem MEN są zwalniani z części pisemnej egzaminów  potwierdzających kwalifikacje w zawodzie i otrzymują wynik 100%. Uczniowie naszej szkoły odnosili już sukcesy – zdobywając indeks na wybraną uczelnię. Nie inaczej było i tym razem. Jakub Nowak z klasy III TW – zdobył tytuł finalisty a  Damian Kacprzak z II TO  zajął 4 miejsce na Eliminacjach Centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych  i uzyskał tytuł Laureata. Tym samym otrzymał indeks na każdą uczelnię rolniczą w Polsce  z możliwością wyboru kierunku.  Damian przygotowywał się do kolejnych etapów olimpiady pod czujnym okiem p. Małgorzaty Król. Dodajmy, że Damian był najmłodszym uczniem w bloku Ogrodnictwo.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi i Damianowi !!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności