Technikum Hodowli Koni na Mistrzostwach Polski Młodych Koni  – Strzegom 2018

Technikum Hodowli Koni na Mistrzostwach Polski Młodych Koni – Strzegom 2018

 Spośród ponad 20 szkół w Polsce tylko nasze technikum odpowiedziało na zaproszenie Polskiego Związku Hodowców Koni  oraz  Pani Ewy Jakubowskiej – Redaktora Naczelnego pisma “Hodowca i Jeździec” i  w dniach 20 – 21.09.2018  – 35 uczniów uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Młodych Koni. W trakcie tych dwóch dni towarzyszył nam Pan Krzysztof Kierzek – Kierownik Zakładu Treningowego Koni w Bielicach, Prezes Zarządu Związku Hodowców Polskiego Konia Szlachetnego Półkrwi, trener II klasy Polskiego Związku Jeździeckiego, Międzynarodowy Instruktor Sportu Jeździeckiego (IGEQ), gospodarz toru klasy I, sędzia PZJ – sędzia kwalifikator. Przekazała nam on ogrom wiedzy regulaminowej i praktycznej z zakresu treningu koni, zasad przygotowania koni do MPMK i startowania w poszczególnych dyscyplinach. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystko. II dzień na Mistrzostwach Polski Młodych Koni upłynął pod znakiem WKKW. Oglądaliśmy kros dla koni 4 i 5 letnich z fantastycznym komentarzem P. Krzysztofa Kierzka. Poznaliśmy zasady budowy przeszkód i toru, zasady prowadzenia koni w czasie przebiegu. Uczniowie dzielnie pokonywali trudy krosu, dociekając szczegółów organizacji zawodów. Bardzo dziękujemy całemu zarządowi PZHK – a w szczególności Panu Prezesowi PZHK Pawłowi Mazurkowi, Dyrektorowi Biura PZHK Panu Andrzejowi Stasiowskiemu oraz Pani Ewie Jakubowskiej za zaproszenie, organizację  i umożliwienie odbycia szkolenia praktycznego z zakresu przeprowadzenia Mistrzostw Polski Młodych Koni.

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności