Święto Szkoły

Święto Szkoły

Dnia 22 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, związane z imieninami naszej patronki, Cecylii Plater-Zyberkówny oraz 127. rocznicą powstania naszej placówki. Z tej okazji klasa 2lb pod kierunkiem wychowawcy, p. Agnieszki Kruk, przygotowała występ artystyczny.

Obchody rozpoczęliśmy od przedstawienia, w którym przypomnieliśmy wizerunek i dorobek życia założycielki naszej szkoły. W rolę hrabiny wcieliła się Martyna Świderska, a dziennikarza przeprowadzającego wywiad zagrał Krystian Domagała. Po części oficjalnej przyszła pora na odrobinę ruchu z prowadzącymi quiz i cała szkoła dała się porwać rytmom piosenki „YMCA”.
Następnym punktem programu był prowadzony przez zgrany duet, Wiktorię Kłos i Wiktorię Stachurę, konkurs wiedzy o szkole dla przedstawicieli klas pierwszych liceum i technikum. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące funkcjonowania naszej placówki, odgadywali nazwiska nauczycieli na podstawie humorystycznych opisów oraz zdjęć z czasów szkolnych. Wygrały klasy licealne, aczkolwiek walka była zacięta! Następnie szkoła ponownie została roztańczona, tym razem przez naszą maskotkę w rytmie zremiksowanych „Kaczuszek”.

Ostatnim punktem programu był  coroczny konkurs talentów, który poprowadzili:  Bartek Śpiewak i Olek Szeląg. A oto wyniki:

Miejsce I i nagroda Złotej Cecylii – Piotr Ślendakowski z klasy 3 la, który zachwycił jury i publiczność pięknym śpiewem;

Miejsce II i nagroda Srebrny Plater – Patrycja Jakubiuk  z klasy 2 lb, ujęła nas idealnie dopracowanym tańcem w stylu jazz;

Miejsce III i nagroda Brązowy Zyberek – Bartosz Dąbrowski, z klasy 2 lc, który wykazał się niesamowitą zręcznością układając dwie  kostki  Rubika w niecałe 3 minuty!

Wyróżnienia zdobyły:

Amelia Król z klasy 1la, za piękny śpiew;

duet-Maja Górecka i Patrycja Falkowska z klasy 1la – za wspaniale wykonany taniec nowoczesny.

Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Cóż to były za emocje! Dziękujemy, że byliście z nami!

[Best_Wordpress_Gallery id=”27″ gal_title=”Święto Szkoły – listopad 2018″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności