Finał Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych

Flaga USA

28 lutego 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Szpitalnej odbył się finał XI edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów z 7 szkół. Tym razem tematem przewodnim był DZIKI ZACHÓD.

Konkurs, tradycyjnie już składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy, szkolny, odbył się 5 grudnia ubiegłego roku. Uczniowie, którzy do niego przystąpili musieli rozwiązać test na temat Stanów Zjednoczonych. Do finału zakwalifikowało się 4 uczniów z naszej szkoły:

Julia Ślesicka 3la

Piotr Ślendakowski  3la

Iga Urbanowicz  2w

Maciej Grochowski  2w

W drugim etapie młodzież musiała przygotować prezentację multimedialną na jeden z wybranych tematów dotyczących Dzikiego Zachodu. Tegoroczne prezentacje były na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się nie tylko dużą wiedzą, ale także dobrą znajomością języka angielskiego.

Z naszej szkoły najlepiej poradził sobie Piotr Ślendakowski, który zajął 3 miejsce w kategorii  liceów ogólnokształcących.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim za udział a zdobywcy 3 miejsca gratulujemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności