Kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Czujnego Rodzica”

We wtorek 26 listopada odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Czujnego Rodzica”. Tematem wykładu będzie “Porozumienie bez przemocy”, tak sformułowany tytuł często wzbudza reakcję ” to przecież nie mój problem”. Tymczasem problem jest ogromny. Ukryte przemocowe akcenty są obecne w komunikacji nas wszystkich i bardzo rzutują na relacje z naszymi bliskimi, w tym z dziećmi. Nie jesteśmy ich najczęściej świadomi, nie rejestrujemy własnej “mowy ciała i słów” jako przekazów naznaczonych wrogością, agresją. Często nie rozumiemy skąd u naszych dzieci określone reakcje/zachowania, przecież u nas w rodzinie “nikt się tak nie zachowuje”. Model komunikacji “Porozumienie bez Przemocy” odczarowuje nasze ukryte, nieświadomie destrukcyjne przekazy. Jest bardzo użyteczny dla rodziców i pedagogów w codzienności rodzinnej i wychowawczej, jest też bardzo użyteczny dla małżeństw.

Prowadząca: Beata Patrzykąt – Owczarek – psycholog, pedagog specjalny, zajmuje się wspieraniem rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci i młodzieży, wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz rozwijaniem kompetencji komunikacyjnych zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Posiada duże doświadczenie w zakresie mediacji oraz psychoedukacji rodziców i nauczycieli. Od wielu lat prowadzi warsztaty umiejętności społecznych dla uczniów i ich rodzin oraz umiejętności wychowawczych i komunikacyjnych dla rodziców i nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności