Wycieczka zawodowa Polskie Stadniny Koni i Stada Ogierów

W dniach 12-16 września grupa 35 uczniów kształcących się w zawodnie technik hodowca koni uczestniczyła w wycieczce zawodowej po polskich stadninach koni stadach ogierów. Odwiedziliśmy SK w Walewicach, Stado Ogierów w Gnieźnie, SK Racot, SK Golejewko, SO Książ i SK Moszna a także prywatną hodowlę koni gorącokrwistych pana Pawła Mazurka. Wycieczka była okazją do przekrojowego obejrzenia stadnin utrzymujących różne rasy koni i  poznania zasad hodowli, organizacji rozrodu i odchowu koni.

Spotkaliśmy się także z nowatorską formą użytkowania koni – pozyskiwaniem mleka klaczy na Fermie udoju pana Andrzeja Serwatki.

Oprócz wiedzy zawodowej, ważnym aspektem wycieczki było zobaczenie ciekawych miejsc ze względu na polską historię i kulturę. Z dużym, zainteresowaniem zwiedziliśmy pierwszą stolicę Polski – Gniezno, obejrzeliśmy monumentalną katedrę i wspaniały zabytek – Drzwi Gnieźnieńskie. Największe jednak wrażenie na uczestnikach zrobił seans Panoramy Racławickiej i przepiękny obraz przedstawiającej bitwę pod Racławicami.

 

Nasza wycieczka nie mogła by się odbyć bez wsparcia dobrych ludzi. W głównej mierze dziękujemy za wsparcie finansowe firmie Mercedes Benz Motors o/Piaseczno a szczególnie Panu Dyrektorowi Jakubowi Świerczewskiemu, który osobiście zaangażował się odwiedził naszą szkołę aby omówić zakres wsparcia naszego wyjazdu dla uczniów.

Podziękowania kierujemy również do firmy Bawaria Motors Piaseczno, która również wsparła finansowo naszą wycieczkę.

Dzięki Wam spędziliśmy wspaniałe chwile ucząc się poprzez zwiedzanie. Te chwile na długo zostaną w naszej pamięci!

[Best_Wordpress_Gallery id=”107″ gal_title=”Wycieczka – klasa thk 2022″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności