Oświadczenie dotyczące koni

OŚWIADCZENIE

W związku z pojawieniem się informacji i zdjęć publikowanych przez panią Annę Laurę Kowalską na swoim koncie Facebook, dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 oświadcza:
Szkoła dba o dobrostan zwierząt. Dokłada wszelkich starań, aby umożliwić utrzymanie zwierząt w optymalnych warunkach. Kontrole weterynaryjne, które miały miejsce w ciągu upływającego roku nie wykazały żadnych nieprawidłowości w omawianym zakresie.
Mimo trwającej pandemii, konie mają zaspokojone potrzeby żywieniowe, socjalne i behawioralne, a tym samym pojęcie dobrostanu koni jest spełnione.
Interpretacja zdjęcia kałuży po deszczu i odchodów koni obok, czy obraz konia, który z racji swego wieku może wyglądać na zmęczonego jako dowód na zaniedbania ze strony szkoły jest nieporozumieniem. Nie uprawnia do stawiania szkole zarzutów. Konie regularnie mają wykonywane wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, objęte są pełną profilaktyką weterynaryjną i całodobową opieką lekarza weterynarii.

Łączę wyrazy szacunku,
Małgorzata Król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności