Filmy edukacyjne dotyczące polskich parków narodowych

Informacja ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki – link do strony

Zachęcamy nauczycieli, uczniów i rodziców do zapoznania się cyklem filmów edukacyjnych „Przeżyj to! Polskie parki narodowe”. Celem projektu jest budowanie świadomości przyrodniczej na temat parków narodowych i promowanie ich jako atrakcji turystycznej. Filmy zostały przygotowane w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” realizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Promocja polskich parków narodowych 

Cykl filmów edukacyjnych „Przeżyj to! Polskie parki narodowe” opowiada o każdym z istniejących w Polsce parków narodowych. Zawiera także dodatkowy film prezentujący dorobek polskich parków narodowych jako całości. Filmy przedstawiają wyjątkową przyrodę parków, związaną z nimi kulturę i tradycję oraz znajdujące się w ich pobliżu atrakcje turystyczne. 

Materiał powstał we współpracy z parkami narodowymi w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki”, który od 2016 roku realizuje Ministerstwo Środowiska (obecnie Klimatu i Środowiska). Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości przyrodniczej na temat parków narodowych oraz promowanie ich jako atrakcji turystycznej. Filmy wspierają również edukację ekologiczną prowadzoną przez parki narodowe. Można je obejrzeć na stronie.   

W ramach projektu zostały przygotowane dwa cykle filmowe: 

  • „Przeżyj to! Polskie parki narodowe” – cykl obejmuje 23 filmy przedstawiające każdy z istniejących w Polsce parków oraz dodatkowy film  podsumowujący działalność wszystkich parków jako całości

https://www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oi9lgMgjpHF4zsj-vgr2_G

  • 6 krótkich filmów animowanych poświęconych właściwemu zachowaniu w parkach narodowych

https://www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oHZO40PNcq2Ub5avwdW_Fb

O filmach edukacyjnych dotyczących polskich parków narodowych pisaliśmy w komunikacie MEiN dostępnym na stronie

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/przezyj-to-polskie-parki-narodowe–cykl-filmow-edukacyjnych-o-polskich-parkach-narodowych.

Filmy animowane o parkach narodowych 

Najmłodszych uczniów zachęcamy do obejrzenia 6 krótkich filmów animowanych o parkach narodowych. Promują one właściwe zachowania i postawy na terenach parków, które są objęte ochroną. Filmy dostępne są na kanale You Tube

Załączniki:

  1. Oferta edukacyjna polskich parków narodowych
  2. Program Infrastruktura i Środowisko – opis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności