Akademia Czujnego Rodzica, spotkanie na temat: Depresja i zaburzenia nastroju u dzieci i młodzieży – jak im zapobiec, zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży

Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Temat spotkania „Depresja i zaburzenia nastroju u dzieci i młodzieży – jak im zapobiec, zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży”.

Depresja wśród młodzieży – coraz mniej się ją bagatelizuje. Choć stygmatyzowanie w postaci przyklejenia łatki dzisiejszej młodzieży „SŁABE POKOLENIE” nadal funkcjonuje…a to nieprawda. Depresja zaczyna wchodzić na salony chorób cywilizacyjnych. To, co ją wyróżnia, to fakt, że nie jest choroba sierocą i współwystępuje z innymi chorobami, a jej przyczyny i przebieg jest zindywidualizowany. Młodzież dokłada swoje „trzy grosze” w postaci mistrzowskiego jej tuszowania, skrywając się przed rówieśnikami lub rodzicami pod wieloma maskami.

Co można zrobić? Zapraszamy na wykład.

Prowadzący: Mateusz Puchowski – pedagog, psychoterapeuta. Ukończył pedagogikę o specjalizacji resocjalizacja na warszawskim UKSW. Jest certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień (Studium Terapii Uzależnień). Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów PTP. Kilkanaście lat pracował w stołecznych szkołach jako pedagog, jednocześnie zdobywając doświadczenie terapeuty uzależnień w warszawskich ośrodkach terapii i przychodniach.

Termin: 13 kwietnia 2021, godz. 17.30 (czas wykładu ok. 1,5 godziny oraz 0,5 godziny pytania do prowadzącego).

Link do spotkania: https://meet.google.com/wrc-jvta-jhc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panel dostępności